Okucia do drzwi przesuwnych | Gryc24.pl

Drzwi przesuwne są bardzo sprytnym rozwiązaniem, które sprawdza się doskonale w przypadku małych przestrzeni, w których w normalnej sytuacji pełne otworzenie drzwi powieszonych na zawiasach byłoby niemożliwe, niezależnie od tego, czy mowa o drzwiach szafy, czy zwykłych. Żeby zamontować drzwi przesuwne, należy koniecznie skorzystać z odpowiednich akcesoriów, takich jak okucia do drzwi przesuwnych, które zabezpieczają płytę drewna lub tworzywa, szyny, kółka i całe systemy.

Okucia do drzwi przesuwnych
obrazek prezentujacy

Szyny do drzwi przesuwnych - zastosowania

Szyny do drzwi przesuwnych są - można śmiało założyć - najważniejszymi akcesoriami w zakresie montażu. To po szynach będą przesuwały się drzwi, dlatego przed ich zamontowaniem powinno się sprawdzić, czy podłoże jest równe. Można je montować do podłogi, podstawy i zamknięcia mebla, sufitu. Szyny mogę znaleźć też swoje zastosowanie w łazience. W każdym przypadku warto stawiać na sprawdzone produkty, które dobrze spełnią swoje zadanie, ponieważ w przeciwnym wypadku szyna może się pogiąć, a przez to otwieranie drzwi będzie utrudnione.

Kółka do drzwi przesuwnych - cena

Kolejnym bardzo istotnym elementem przy wyborze okuć do drzwi przesuwnych są kółka, określane też rolkami. Warto stawiać na modele z powłoką antypoślizgową (np. gumowe), dzięki czemu będą mieć lepszą przyczepność do prowadnicy, co w efekcie zapewni płynniejsze drzwi. Wybór powinien uwzględniać także gabaryty oraz wagę drzwi, ponieważ źle dobrane kółka mogą szybko się zniszczyć od zbyt wielkiego ciężaru. Można znaleźć kółka pojedyncze, podwójne, szafkowe, szafowe i wiele więcej.

Systemy do drzwi przesuwnych - sklep

Systemy do drzwi przesuwnych zawierają elementy takie jak rolki, hamulce, wkręty montażowe, prowadzenia, a czasami także narzędzia. Warto wspomnieć, że to wygodne rozwiązanie dla laików w zakresie stolarstwa - osoba niedoświadczona może mieć problem z wybraniem odpowiednich elementów do stworzenia dobrze działającego zestawu. W tym przypadku bez zastanowienia można mieć komplet, który z pewnością dobrze spełni swoją rolę. Wybierając system do drzwi przesuwnych, dobrze pamiętać o sprawdzeniu maksymalnej wagi.